Santa Lucía de Tirajana

Santa Lucía de Tirajana jest drugim co do ilości mieszkańców miastem położone na wschodniej części wyspy Gran Canaria. Znajduje się ono około 26 kilometrów od Las Palmas, stolicy prowincji o tej samej nazwie. W mieście zamieszkuje około 61 tysięcy osób.

Miasto Santa Lucía de Tirajana

Odkryj drugie
największe miasto
Gran Canarii

Miasto jest również ważnym znacznikiem na wyspie, przyciągającym zarówno turystów, jak i mieszkańców. Posiada bogate dziedzictwo kulturowe, a w jego centrum znajduje się artystyczny kościół Świętej Łucji, którego fasada wysadzana jest kamieniami a jego charakterystyczna biała kopuła wyróżnia go spośród innych budynków. W kościoła znajduje się słynny drewniany krucyfiks autorstwa Lujána Péreza, grancanaryjskiego wizjonera. 

W okolicy Santa Lucía de Tirajana można również znaleźć wiele atrakcji przyrodniczych, takich jak Barranco de Tirajana, wąwóz otaczający miasto, oraz Fortaleza de Ansite, wyniosła twierdza wulkaniczna, która stanowi ważne miejsce o znaczeniu archeologicznym.

Cały region Santa Lucía de Tirajana, wraz z pobliskimi miejscowościami, oferuje różnorodność krajobrazów, od wybrzeża po obszary rolnicze i górskie. To miejsce, gdzie historia i piękno natury spotykają się, przyciągając turystów i ciekawych świata podróżników.

Wycieczka do Santa Lucía de Tirajana

Organizujemy wycieczki jednodniowe do miasta Santa Lucía de Tirajana, połączone ze zwiedzaniem innych atrakcji turystycznych Gran Canaria. Poniżej prezentujemy aktualną ofertę wycieczek obejmujących Santa Lucía de Tirajana.

Gran Canaria

Wycieczka z przewodnikiem po Gran Canarii dopasowana do Twoich oczekiwań

jezyki-naszych-wycieczek

Masz pytania?

Potrzebujesz uzyskać więcej informacji o niniejszej atrakcji turystycznej? Dzwoń lub pisz na WhatsApp. Pomożemy! 🙂