Mirador Astronómico de Pinos de Gáldar

Punkt widokowy Pinos de Gáldar, znany również jako La Redonda, to wyjątkowe miejsce na Gran Canarii, gdzie zbiegają się granice trzech gmin: Moya, Santa María de Guía i Gáldar. Nazwa tego miejsca pochodzi od charakterystycznych, wielowiekowych sosen kanaryjskich, które dominują w tym rejonie.

La Redonda

Zapiera dech
Zachwyca
Idealny na
zachód słońca

Z La Redonda roztacza się szeroki, panoramiczny widok na północ i zachód Gran Canarii. Można tu podziwiać piękne krajobrazy, które obejmują zarówno wybrzeże, jak i środkowe regiony wyspy. Z tego punktu widokowego można zobaczyć, jak tereny wyżynne ustępują miejsca mozaikowemu krajobrazowi Midlands, gdzie na północy obecność człowieka staje się coraz bardziej widoczna w miarę zbliżania się do wybrzeża.

Te północne regiony środkowe były niegdyś domeną mitycznego lasu mglistego znanego jako La Selva de Doramas. Nazwa lasu pochodzi od rdzennego przywódcy Doramas, który przewodził ruchowi oporu podczas podboju Gran Canarii. Chociaż większość tego lasu została wycięta w ciągu czterech stuleci (od końca XV do końca XIX wieku) w celu przeznaczenia terenów pod uprawy i wypas, nadal istnieją cenne relikty starożytnej dżungli. Te relikty są dowodem na bogatą bioróżnorodność i unikalne ekosystemy, które kiedyś dominowały na wyspie.

Na tych terenach uprawiano drzewa owocowe, proso, ziemniaki i warzywa, korzystając z życiodajnego oddziaływania pasatów, które dostarczały wilgoci niezbędnej do nawadniania roślinności. Na dużych wysokościach uprawiano pszenicę i jęczmień, a także prowadzono wypas bydła w rejonach takich jak Vega de Coruña oraz pastwiska w Galeotes i Pavón. Do dziś niektóre z tych terenów są wykorzystywane do transhumancji, czyli sezonowego przemieszczania się stad bydła.

Na zachodzie, z punktu widokowego można obserwować zapierający dech w piersiach zachód słońca, które chowa się za górą Pinar de Tamadaba. Ten górzysty teren otacza zachodnią część wyspy, tworząc naturalną granicę przed oceanem, rozciągającą się od Las Nieves do Risco. Na południe od tego miejsca znajduje się rozległy obszar Tirma, który sięga aż do wioski San Nicolás.

Całe terytorium południowo-zachodniej części wyspy jest częścią Światowego Rezerwatu Biosfery Gran Canarii, ogłoszonego przez UNESCO 29 czerwca 2005 roku. Obszar ten jest chroniony ze względu na swoją wyjątkową wartość przyrodniczą i kulturową, a także ze względu na bogatą bioróżnorodność i unikalne ekosystemy.

Podsumowując, punkt widokowy Pinos de Gáldar, zwany La Redonda, to miejsce o ogromnym znaczeniu przyrodniczym, historycznym i kulturowym. Oferuje niezapomniane widoki, możliwość obserwacji unikalnych ekosystemów i bogatą historię sięgającą czasów przedkolonialnych. To idealne miejsce dla miłośników przyrody, historii i astronomii.

Wycieczka do Mirador Astronómico de Pinos de Gáldar​

Organizujemy wycieczki jednodniowe uwzględniające punkt widokowy Pinos de Gáldar​, połączone ze zwiedzaniem innych atrakcji turystycznych Gran Canaria. Poniżej prezentujemy aktualną ofertę wycieczek obejmujących Mirador Astronómico de Pinos de Gáldar​.

Gran Canaria

Las Palmas (Vegueta) – Teror – Valleseco – Lanzarote – Mirador Astronomico de Pinios de Galdar – Arteara – Museo Etnográfico Casas Cuevas de Artenara – Restaurante La Cilla – Barranco de la Coruña – Mirador de Montaña Alta

jezyki-naszych-wycieczek
Gran Canaria

Wycieczka z przewodnikiem po Gran Canarii dopasowana do Twoich oczekiwań

jezyki-naszych-wycieczek

Masz pytania?

Potrzebujesz uzyskać więcej informacji o niniejszej atrakcji turystycznej? Dzwoń lub pisz na WhatsApp. Pomożemy! 🙂