Firgas

Firgas to małe miasteczko i gmina położone na północy wyspy Gran Canaria, jest oddalone 25 kilometrów od stolicy. Leży na wysokości 465 metrów nad poziomem morza i charakteryzuje się rozciągającymi się wzdłużne grzbietami górskimi, między którymi znajduje się wiele głębokich wąwozów.

Miasteczko Firgas

Promenada
Młyn Gofio
Górski klimat

Historyczne centrum miasta Firgas jest pełne miejsc związanych z kulturą i religią tego regionu. Szczególnie warto odwiedzić Kościół Parafialny Świętego Rocha, który został zbudowany na fundamentach pierwotnej kapliczki Świętego Jana Ortegi z 1502 roku. Wewnątrz kościoła można podziwiać zachowany główny portal kapliczki oraz rzeźby i płaskorzeźby zdobiące nawę środkową.

Centrum miasta zawiera spektakularną Promenadę Gran Canarii i Promenadę Wysp Kanaryjskich przedstawiającą różne makiety w formie 3D z najatrakcyjniejszych miejsc Wysp Kanaryjskich. Promenada ta była częścią ulicy Real del Centro. Dzisiaj są one zamknięte dla ruchu samochodowego i wiodą w górę stoku, gdzie znajduje się imponująca 30-metrowa kaskada wodna i piękny pomnik. 

Wzdłuż Promenady znajdują się herby przedstawiające prowincje Gran Canarii oraz oficjalny herb wyspy. Ponadto, w Firgas znajduje się Młyn Gofio, znany również jako Młyn Hrabiego, który ma swoje korzenie w XVI wieku i jest częścią Spółki Wodnej Arucas i Firgas. Obok młyna znajdują się Stary Spichlerz, maszyna do prażenia ziarna i Dom Młynarza.

Firgas, malowniczo położone w górach w północnej części Gran Canarii, jest uważane za zadbane i urokliwe miasteczko. Zostało założone w 1488 roku i oferuje wspaniałe widoki na Ocean Atlantycki.

Co wyróżnia Firgas to obecność pięknych mozaik, które można znaleźć w różnych miejscach miasta.

Wycieczka do Firgas de Gran Canaria

Organizujemy wycieczki jednodniowe do miasta Firgas, połączone ze zwiedzaniem innych atrakcji turystycznych Gran Canaria. Poniżej prezentujemy aktualną ofertę wycieczek obejmujących Firgas.

Gran Canaria

Wycieczka z przewodnikiem po Gran Canarii dopasowana do Twoich oczekiwań

jezyki-naszych-wycieczek

Masz pytania?

Potrzebujesz uzyskać więcej informacji o niniejszej atrakcji turystycznej? Dzwoń lub pisz na WhatsApp. Pomożemy! 🙂