Roque Nublo

Roque Nublo jest drugim najwyższym szczytem na wyspie Gran Canaria, znajduje się w centrum wyspy w otoczeniu górskim o wulkanicznym pochodzeniu, w miejscowości Tejeda.

Drugi szczyt Gran Canaria

Wyzwanie dla
miłośników górskiej
wspinaczki

To miejsce jest wyzwanie dla pasjonatów wspinaczki i trekkingu, oferując surowy krajobraz górski, charakterystyczny dla wysp wulkanicznych. Szczyt jest znany również jako El Monumento Natural del Roque Nublo, to nie tylko imponujący pomnik przyrody, lecz także miejsce o głębokim znaczeniu historycznym. 

W dawnych czasach, kamienie znajdujące się na szczycie Roque Nublo miały ogromne znaczenie religijne dla lokalnej ludności. To właśnie pod Roque Nublo odbywały się obrzędy i ceremonie. Ludzie do dzisiaj wierzą, że potarcie lub pocałowanie jednej ze skał przynosi szczęście i powodzenie. Ta stara tradycja dodaje magii temu miejscu i stanowi dodatkową zachętę dla odwiedzających.

Wspinaczka na Roque Nublo wymaga jednak trochę kondycji fizycznej, ale nagroda w postaci niesamowitych panoram i wrażeń jest bezcenna. Oglądając te zapierające dech w piersi krajobrazy i oddychając czystym powietrzem nasyconym wonią tysiącami sosen, które otaczają tę formację skalną, można poczuć się jak na szczycie świata. Niepowtarzalne widoki rozciągają się na przestrzeń, a w pogodne dni można ujrzeć wulkan Teide na sąsiedniej wyspie Teneryfie.

Wycieczka do Roque Nublo

Organizujemy wycieczki jednodniowe na drugi najwyższy szczyt Gran Canarii – Roque Nublo, połączone ze zwiedzaniem innych atrakcji turystycznych Gran Canaria. Poniżej prezentujemy aktualną ofertę wycieczek obejmujących Roque Nublo w Tejedzie.

Gran Canaria

Mirador Astronómico de la Degollada de las Yeguas – Finca Canarias Aloe Vera – Fataga – Roque Nublo – Mirador del Pico de las Nieves – Ayacata – Temisas – Barranco de las Vacas – Barranco de Guayadeque – Casa Cueva Canaria

jezyki-naszych-wycieczek
Gran Canaria

Wycieczka z przewodnikiem po Gran Canarii dopasowana do Twoich oczekiwań

jezyki-naszych-wycieczek

Masz pytania?

Potrzebujesz uzyskać więcej informacji o niniejszej atrakcji turystycznej? Dzwoń lub pisz na WhatsApp. Pomożemy! 🙂